Ladislav Vízek o Portugalsku. Dobře, že tyhle zápasy hrajeme, aspoň si nebudeme lhát. A to jsme dostali jenom 2:0

Ladislav Vízek
Ladislav Vízek
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 10. 6. 2022

Po dvou nadějných výsledcích, porážce Švýcarka a remíze se Španělskem, fanoušci s větším, či menším optimismem čekali na třetí vystoupení v Lize národů proti Portugalsku. Srážka s realitou ale nemohla být větší. "S Portugalci se měřit nemůžeme, ale nechci našim spílat, je to dva levely jinde," prohlásil pro ŽivotvČesku.cz internacionál Ladislav Vízek (67).

Nechtěl být zbytečně kritický, přesto se mu slova nehledala úplně snadno. "Herně i ve všech ukazatelích nás strašně předčili. Měli jsme pár náhodných šancí, ale myslel jsem, že ten herní rozdíl bude menší. Ve skutečnosti byl obrovský. Byli jsme o patro níž, ale je dobře, že tyhle zápasy hrajeme, aspoň si nebudeme lhát. A to jsme dostali jenom 2:0," zhodnotil pro ŽivotvČesku.cz bývalý skvělý fotbalista Ladislav Vízek zápas Česka s Portugalskem.

Tým z Pyrenejského poloostrova jasně dominoval, během pěti minut ke konci prvního poločasu dali góly Cancelo a Guedes, čímž byl zápas prakticky rozhodnut. Češi si sice také vypracovali několik slibných příležitostí, chybělo jim ale chladnokrevné zakončení.

Soupeře Ladislav Vízek ocenil. "Musím je pochválit, hrají výborný fotbal - rychle, dopředu, kolmo. Je to něco úplně jiného než Španělé, kteří to přes tisíc přihrávek obehrávají zleva doprava. S Portugalci se měřit nemůžeme, ale nechci našim spílat, je to dva levely jinde," vyjmenoval pro ŽivotvČesku.cz s tím, že herní kvalita každého jednoho Portugalce je vyšší než ta naše.

Za špatně posouzený pak považuje zákrok Cristiana Ronalda (37) na Václava Jemelku (26). Už Karel Poborský (50) a Erich Brabec (45), experti ve studiu České televize, se shodli, že za jeho zákrok měl následovat tvrdší trest a hvězdný Portugalec mohl svůj pohyb na poslední chvíli změnit.

"To byla chyba rozhodčího, kdyby to bylo obráceně, tak by šel náš hráč určitě ven. Viděl jsem to potom i zpomaleně, bylo to na kotník, jasná červená karta. Jenže je to Ronaldo…," popsal pro ŽivotvČesku.cz Ladislav Vízek.

V neděli čeká Česko znovu Španělsko, tentokrát na jeho půdě. Pokud chce reprezentace myslet na dobrý výsledek, bude muset podle Ladislava Vízka předvést výkon na hranici svých možností.   

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.