Na konci týdne přituhne, počasí zmrazí Česko ledovým dechem. Teploty budou klesat až k -9 °C

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 5. 1. 2022

Do Česka se vrací zima. Od čtvrtka budou nejnižší ranní teploty většinou klesat pod bod mrazu a po ránu se bude tvořit náledí. "Ve čtvrtek bude oblačno, přechodně polojasno, místy sněhové přeháňky, v nížinách i smíšené. Ranní teploty budou klesat na 2 až -2 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C," popsala pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová.

V pátek bude zpočátku dne malá oblačnost. "Jasno nebo skoro jasno, ojediněle mrznoucí mlhy, odpoledne od západu až oblačno a místy sněhové přeháňky. Ranní teploty budou klesat na -3 až -7 °C, při malé oblačnosti a utišení větru na -9 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi -1 až 3 °C," upřesnila meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz předpověď na víkendové dny. V nich se dá očekávat i mírné sněžení.

V sobotu bude oblačno až zataženo, zpočátku dne místy sněhové přeháňky, v nížinách déšť se sněhem. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C, na východě k -8 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C.

V neděli bude oblačno až zataženo, postupně na většině území sněhové přeháňky nebo sněžení, v nižších polohách i srážky dešťové nebo smíšené. Večer ustávání srážek a ubývání oblačnosti. Ranní teploty budou klesat na -1 až -5 °C. Denní teploty se budou pohybovat mezi 0 až 4 °C. 

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu