Na Norsko je potřeba hrát stejně jako na Lotyšsko. Nečekat a udělat stejný nástup, je přesvědčen Vladimír Růžička

Česko proti Lotyšsku - Ilustrační snímek
Česko proti Lotyšsku – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 5. 2022

Český hokejový celek se v sobotu večer utká na mistrovství světa s Norskem. Zcela jistě bude chtít navázat na poslední vítězství, kdy přestřílelo Lotyšsko 5:1. Pro redakci ŽivotvČesku.cz bývalý skvělý útočník i trenér Vladimír Růžička (58) nastínil, že na severského soupeře je potřeba hrát podobně jako s hokejovým výběrem země ležící na jihovýchodním pobřeží Baltského moře

"Na Nory je potřeba hrát stejně jako na Lotyše. Udělat stejný nástup, na nic nečekat, zatlačit je. Ideální by bylo, kdyby se podařilo dát nějaké góly, protože to se pak hraje lépe. Ale uvidíme," řekl pro ŽivotvČesku.cz v současnosti trenér extraligového Litvínova Vladimír Růžička.

Svěřenci finského kouče Kariho Jalonena (62) jsou po demolici Lotyšska a příchozích posil z NHL Davida Pastrňáka (25) a Davida Kämpfa (27) sebevědomější. Norsko by tak nemuselo být těžkou překážkou.

Naposledy se oba celky utkaly na šampionátu v Bratislavě, kde česká reprezentace severského soupeře porazila s velkým klidem na hokejkách 7:2. Utkání mezi Českem a Norskem začne v Tampere od 19:20.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.