Olympijský vítěz z Nagana a trojnásobný mistr světa Jiří Dopita odpověděl, jak se dá vnímat souboj s Kanadou. Zdrženlivější byl ohledně výsledku

Jiří Dopita
Jiří Dopita
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2022

V sobotu večer vypukne na MS v Tampere semifinálová bitva mezi českou reprezentací a Kanadou. Obhájce titulu rozhodně nebude chtít, aby ho svěřenci finského trenéra Kariho Jalonena (62) přestříleli. Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila bývalého hokejového útočníka a trenéra, olympijského vítěze z Nagana a trojnásobného mistra světa Jiřího Dopitu (53) s dotazem, na jak těžkého soupeře český celek narazí.

"V semifinále na mistrovství světa je každý soupeř těžký. Takže uvidíme," řekl pro ŽivotvČesku.cz skromně muž, který jako hráč působil ve Vsetíně v letech 1995 až 2001 a získal s ním pětkrát mistrovský titul (1996 až 1999 a 2001). Bývalý útočník má také na kontě navíc v extralize i triumfy s Olomoucí (1994) a s Pardubicemi (2005).

S Kanadou se naposledy český výběr na ledě utkal před třemi lety. Tehdy se v Bratislavě oba týmy potkaly rovněž v semifinále - větší pohoda ale panovala na hokejkách kanadského výběru, který zvítězil 5:1. Dá se tak očekávat, že Češi si budou chtít tentokrát gólově spravit chuť.

Redakce ŽivotvČesku.cz položila Jiřímu Dopitovi dotaz, zda by si tipnul, jakým výsledkem bitva mezi Českem a Kanadou skončí. "Omlouvám se, ale já si netipuji. Budu určitě fandit, podívám se a uvidíme," dodal pro ŽivotvČesku.cz legendární sniper, který v roce 2013 kvůli zranění kolene ukončil svou hráčskou kariéru, tehdy mu bylo 44 let. Utkání s Kanadou začne v 17:20 SELČ.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.