Ondřej Palát dokonal obrat, Filip Chytil pálí ostrými. O aktuálních soupeřích v sérii NHL i pomoci mladým talentům promluvil Vladimír Růžička

Filip Chytil
Filip Chytil
Foto: Profimedia
Michal Brož | Hlavní editor
[email protected]
Publikováno: 6. 6. 2022

Finále Východní konference NHL proti sobě svedlo nejen týmy Tampa Bay Lightning a New York Rangers, ale i dva české útočníky - Filipa Chytila (22) a Ondřeje Paláta (31). Zatímco prvně jmenovaný se v letošním play-off zámořské soutěže prezentoval už sedmi góly, ale poslední dva duely vyšel střelecky naprázdno, Palát rozhodl noční utkání gólem v poslední minutě. O Češích za mořem promluvil pro ŽivotvČesku.cz trenér Vladimír Růžička (59).

Přestože New York vedl v zápase z neděle na pondělí už dva nula, odešel nakonec poražen. Vítěznou brankou v poslední minutě zápasu se o to postaral útočník Tampy - Ondřej Palát, který přesně zacílil křížnou přihrávku Nikity Kučerova.  

V letošním Stanley Cupu si tak připsal už šestý gól a s deseti body je nejproduktivnějším Čechem. Ještě o gól víc dal jeho aktuální soupeř Filip Chytil, který na to potřeboval sedmnáct zápasů. Za celou základní část, ve které zasáhl do 67 utkání, si přitom připsal osm přesných zásahů. Jeho aktuální výkony jsou tak mile překvapivé, stejně jako účast jeho týmu v konferenčním finále.

"Rangers sice v té sezoně nehráli špatně, ale nebyli mezi těmi top týmy, od kterých se čekal útok na Stanley Cup. Play-off je ale vždycky jiná soutěž, teď se jim daří a Filipovi Chytilovi taky. Hraje výborně, dává góly, to je strašně důležitý pro ten tým. Mají to dobře rozehrané, ale ta série myslím bude dlouhá," uvedl pro ŽivotvČesku.cz bývalý skvělý útočník a aktuálně trenér extraligového Litvínova Vladimír Růžička.

Oba hráči mají krom současné formy společné i to, že si po příchodu za moře prošli farmářskými celky v nižších soutěžích a místo v prvním týmu si vydobyli postupně. Podle Vladimíra Růžičky to dnes mají evropští hráči snazší, než tomu bylo v jeho aktivní hráčské době.  

"I když už je sice NHL o něčem jiném, než to bylo dřív, tak pro všechny Evropany je důležité, jak je ten první tým přijme a jak mezi místní borce zapadnou. Jednodušší to samozřejmě je ve chvíli, když už v tom týmu nějaký Evropan, v případě našich kluků přímo Čech, je," popsal pro ŽivotvČesku.cz.

Stav série mezi Tampou a New Yorkem je 1:2 na zápasy, další je na programu 8. června.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.