Pavel Trávníček slaví významné jubileum. Oblíbený princ z pohádek má 70. narozeniny

nextfoto.cz
Pavel Trávníček slaví 70. narozeniny
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 26. 10. 2020

Herec Pavel Trávníček (70) ztvárnil řadu filmových rolí, ale pro diváky zůstává princem nejkrásnějších českých pohádek. Právě 26. října patří k jeho významným dnům, protože slaví narozeniny. Letos však nejsou ledajaké, jde dokonce o sedmdesátiny.

Pavel Trávníček patří mezi naše přední české herce, ale je také skvělým dabérem, moderátorem a divadelním režisérem. Nejen u nás si ho diváci spojují s jednou z jeho nejznámějších rolí prince ze slavné pohádky režiséra Václava Vorlíčka (†88) Tři oříšky pro Popelku, kde se o filmovou hudbu postaral i legendární skladatel Karel Svoboda (†68). Hlas propůjčil takovým hvězdám filmového plátna jako například drsňákovi Johnu Travoltovi (66), Alainu Delonovi (84) nebo Alanu Aldovi (84) alias Benjaminu Franklinovi Pierceovi v kultovním vojenském seriálu M*A*S*H.

V roce 2015 se oženil s dlouholetou přítelkyní Monikou Fialkovou (34), která také sdílí manželovu lásku k umění. Seznámili se během natáčení pořadu Doremi, který herec moderoval společně s kolegyní Sabinou Laurinovou (48) od roku 1998 celkem šest let. Manželé spolu mají syna Maxmiliána (3) a z předchozích vztahů má herec ještě dva syny – Adama a Pavla. I když je to už čtvrté Trávníčkovo manželství, vypadá to, že po boku sympatické brunetky našel opravdové štěstí. Konec října je časem, kdy má herec narozeniny a letos jsou mnohonásobně významnější, protože jde o životní jubileum – 70. narozeniny.

Kvůli koronavirové situaci v Česku je musí slavit pouze v nejbližším kruhu, protože vládní restrikce omezují nejen setkávání, ale i počty lidí a další související věci. "Milí přátelé, je potřeba celou »covidovou« dobu brát zcela zodpovědně! Proto prosím, dodržujme vládní opatření a zůstaňme s těmi nejbližšími doma. Je podstatné, abychom si zachovali v této složité době pevné zdraví," vyjádřil se Pavel Trávníček na svém oficiálním profilu.

Ve věku 86 let zemřel uznávaný čínský herec Kenneth Tsang. Ve své rodné zemi měl velmi úsp...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu