Reklama:

Porážka, která otřese režimem Vladimira Putina společensky i politicky: Vojenský analytik Lukáš Visingr odhadl skrytý plán Západu války na Ukrajině

Vladimir Putin
Vladimir Putin
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 5. 2022

Měla to být rychlá akce, pár dní manévrů a pak vítání ruské armády v ulicích ukrajinských měst. S touto představou pracovala ruská nejvyšší místa, když rozhodovala o »speciální vojenské operaci« na Ukrajině. Realita ale ukázala, že nic nebylo vzdálenějšího pravdě. Podle vojenského analytika Lukáše Visingra byla urputnost ukrajinských vojáků při obraně svého území velkým překvapením, v současnosti je podle něj plán Západu zostudit ruské vojenské síly tak, že režim Vladimira Putina (69) neúspěch na bojišti neunese. "To je podle mě v tuto chvíli cíl Západu," uvedl svůj odhad pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Tuhý odpor Ukrajinců a neschopnost ruské armády, nad kterou kroutí hlavou celý svět. Účet po téměř třech měsících válčení je z pohledu Moskvy děsivý. Ukrajinská místa uvádějí přes 26 tisíc zabitých vojáků agresora, 1195 zničených tanků, 2783 obrněnců, 199 letadel a 161 vrtulníků. Tyto údaje nejde ověřit.

Reklama:

Válka na východě Evropy ale dál pokračuje. Jednání, která by vedla ke složení zbraní mezi Ukrajinou a Ruskem, od 29. března nefungují, tehdy se vyjednavači osobně setkali naposledy.

"Ze začátku jsem říkal, že Rusové vyhrají, ale nebude to procházka růžovým sadem, utrpí ztráty, potom se tam rozpoutá velká partyzánská válka, Rusové budou krvácet. To byl plán Západu, který počítal s tím, že Ukrajina konvenční válku prohraje, ale pak tam nastane takový »evropský Afghánistán«. Nejdřív se ale ukázalo, že Ukrajinci jsou schopni efektivně se bránit, což byl vývoj několika prvních týdnů, následně se ukázalo, že by dokonce mohli válku vyhrát. Teď je jasná strategie Západu, aby válku Ukrajina vyhrála," zhodnotil necelé tři měsíce rusko-ukrajinského konfliktu pro ŽivotvČesku.cz vojenský analytik Lukáš Visingr.

Jistou optikou ohledně válečného konfliktu se dá hovořit o nečekaném selhání ruské armády, což se dá otevřeně vnímat jako ostuda, kterou chce podle experta Západ využít a zúročit.

"Jsem přesvědčen, že cíl Západu je, aby Ukrajina vyhrála takovým způsobem, aby vytlačila ruské vojenské síly ze svého území, a byla to taková porážka, kdy to Putinův režim neustojí. To je cílem. Způsobit Rusku porážku takovým způsobem, který otřese celou ruskou společností a politikou, takový tvrdý náraz do zdi," dodal pro ŽivotvČesku.cz respektovaný vojenský analytik.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: