Rodák z Oděsy Slávek Boura je z války v šoku. Nerad bych viděl své rodné město hořet, okomentoval dění na Ukrajině

Slávek Boura
Slávek Boura
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 2. 2022

Patří mezi známé osobnosti, které se především v devadesátých letech a na začátku nového milénia zapsaly do povědomí diváků díky úspěšným televizním pořadům. Narodil se přitom na Ukrajině a k zemi má stále silné vazby. Je v šoku z toho, že do jeho vlasti vojensky vstoupily ruské síly pod vedením prezidenta Vladimira Putina (69). "Je to šílené a nerad bych viděl své rodné město v plamenech," řekl pro ŽivotvČesku.cz Slávek Boura (57).

Televizní diváci si ho nejlépe pamatují jako moderátora Snídaně s Novou, Rande nebo třeba pořadu Vabank. Poté, co skončil v televizi, vrhnul se Slávek Boura na podnikatelskou dráhu a nadále se věnuje také moderování především společenských a kulturních akcí. V posledních dnech sleduje, co se děje na Ukrajině - své rodné zemi.

Slávek Boura se totiž narodil v roce 1964 v ukrajinské Oděse, kde jeho otec studoval, o rok později se přestěhovali do Prahy. "Oděsa je mé rodné město, takže bych ho samozřejmě nerad viděl hořet. Je mi z toho smutno, je to otřesné. Pár lidí, kteří tam žijí, znám, ale nejsem s nimi v kontaktu. To, co se děje, je věc, které ani nechci věřit. V 21. století se tohle nemá dít," řekl pro ŽivotvČesku.cz těžkým hlasem kdysi úspěšný moderátor.

Boje na Ukrajině začaly raketovými útoky na řadu míst. Ruští vojáci se dostali přibližně 30 kilometrů od Kyjeva a mají zřejmě v plánu metropoli obklíčit. Sirény se rozezněly v Oděse a Vinnické, poté i ve Lvově na západě Ukrajiny.

Aktuálně řada ukrajinských měst je pod ruskou raketovou a dělostřeleckou palbou. Zuří líté pouliční boje o Kyjev, který ukrajinská armáda zatím ubránila. Nesložíme zbraně, vzkázal ve videu z bunkru prezident Volodymyr Zelenskyj. Ukrajina ohlásila 3500 zabitých ruských vojáků a 200 zajatců.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.