Stella Zázvorková by oslavila 99 let. Byla podobná mé skutečné matce, vzpomíná Luděk Sobota

David Kundrát / CNC / Profimedia
Herečka Stella Zázvorková
Foto: David Kundrát / CNC / Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 14. 4. 2021

Národem milovaná herečka Stella Zázvorková, která zemřela v roce 2005 ve věku 83 let, by se dnes dožila 99. narozenin. Umělkyně, která byla známá především z rolí maminek a babiček, se herectví věnovala od roku 1941. Filmovou maminku několikrát ztvárnila i herci Luďku Sobotovi (77), který na ni má jen hezké vzpomínky. "Hrála mou matku a přitom byla mé skutečné matce trochu podobná," uvedl pro ŽivotvČesku.cz.

Herečka Stella Zázvorková by ve středu 14. dubna oslavila už 99. narozeniny. Národ ji miloval, dovedla zahrát roli dramatickou i komediální a její vřelý úsměv byl nakažlivý. Hned několikrát s ní spolupracoval herec Luděk Sobota, kterému hrála dokonce maminku. Blízko k sobě měli nejen při natáčení, ale i v osobním životě.

"Já na Stellu mám samé pěkné vzpomínky. Několikrát hrála mou matku, například ve filmech Zítra to roztočíme, drahoušku nebo Co je doma, to se počítá, pánové... a Vondráčkovo pozdní odpoledne. Byla velice milá, navštívila mě doma a byli jsme spolu na dovolené v Řecku, na tu nikdy nezapomenu," zavzpomínal pro ŽivotvČesku.cz Luděk Sobota.

Stella Zázvorková byla profesionálka a zároveň dáma se srdcem ze zlata. "Hrála mou matku a přitom byla mé skutečné matce trochu podobná. Byla hrozně milá a nevadilo jí, když jsem improvizoval. Nikdy ji to nevyhodilo z kolejí," doplnil Luděk Sobota pro ŽivotvČesku.cz.

S nezapomenutelnou umělkyní se národ rozloučil v květnu roku 2005. Až do posledních chvil byla Stella Zázvorková vitální a herectví se nevzdávala. Místem jejího posledního odpočinku je Motolský hřbitov.

Krásnou Kateřinu Brožovou (54) zaměstnává kromě hraní na prknech, která znamenají svět, i ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu