Reklama:

Takhle vypadají ženy Vladimira Putina: Krásná gymnastka nahradila manželku. Podnikatelka z Číny a údajná dcera. Odborník rozebral jeho chtíč

Vladimir Putin s Alinou Kabajevovou
Vladimir Putin s Alinou Kabajevovou
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 3. 2022

Říká se, že diktátoři milují ženy, psy a děti. Ženy, aby mohli někomu ukazovat svůj majetek a předvádět své ego. Psy, aby měli jistotu, že někdo bezpodmínečně miluje i je. Děti, aby měli naději, že jejich kult osobnosti vydrží více než jednu generaci. Ruský prezident Vladimir Putin (69) není výjimkou. V posledních letech ale všechno, na čem mu opravdu záleželo, dal ukrýt. Zmapovat jeho rodinné poměry je velmi složité, protože ruský prezident do svého soukromí téměř nikoho nepouští. Mluví se ale o ženách, které za sebou mají zajímavou historii. Ve výčtu údajných milenek nechybí čínská podnikatelka či olympijská vítězka. Pro ŽivotvČesku.cz o jeho osobnosti promluvil psycholog.

Reklama:

V roce 2014 byl dokonán rozvod mezi Vladimirem Putinem a Ljudmilou Putinovou (64). Brali se 28. července 1983, vychovali spolu dvě dcery Marii (36) a Katěrinu (35), na které je hlava Ruské federace velmi pyšná. Marie vystudovala medicínu, Katěrina dlouho závodila v akrobatickém rokenrolu.

Reklama:

Zajímavostí je, že Ljudmila Putinová (rozená Škrebněvová) výborně ovládá němčinu, španělštinu a francouzštinu. V minulosti pracovala jako letuška. V roce 2015 se znovu vdala za podnikatele Artura Očeretnyje, který patří k lidem, kteří jsou ruskému prezidentovi zcela oddáni.

Rusové si šuškali, že k rozvodu došlo z toho důvodu, že Putinovo srdce zahořelo láskou k mladší ženě. Občané Ruska ale ocenili, že Putin se k rozvodu postavil jako chlap a na prezidentovu popularitu jeho milostná dobrodružství neměla žádný vliv.

Následoval dlouhý seznam atraktivních žen, které byly s Putinem více či méně spojovány. Kreml se ale k šuškandě nikdy nevyjadřoval. Novináře velmi zajímala hlavně studentka ekonomie Světlana Krivonogikhová (46), která si přivydělávala jeden čas jako uklízečka v supermarketu. Ta v roce 2003 porodila dceru Elizavetu, která jako by Putinovi z oka vypadla.

Ruský prezident nikdy poměr s rodačkou z Leningradu nekomentoval, jisté je, že chudá žena se během pár měsíců stala miliardářkou a kromě řady luxusních nemovitostí vlastnila také podíl v bance Rossija. Ruští novináři uvedli, že pohledná Světlana s Putinem často létala do Moskvy, nebo cestovala po boku jeho přítele Viktora Zolotova.

Finančně zajištěná je také Světlanina dcera Elizaveta Rozovová (18). Ta je podle ruských opozičních novinářů třetí dcerou vládce Ruska. Podle fotek, které dává na sociální síť, je zřejmé, že miluje okázalost a přepych a umí si užívat života, který drtivá většina Rusů zná jen z televize.

Téměř deset let byl ruský diktátor spojován s bývalou gymnastkou a olympijskou vítězkou Alinou Kabajevovou (38). Okouzlující žena po ukončení aktivní sportovní kariéry působila dokonce ve vládě a je zcela loajální Putinovi. Podle některých společných fotek to vypadá, že loajální uměla být hlavně v noci.

"Nemůže se sportovkyně zamilovat do policisty? Nebo dokonce prezidenta?" prohlásila Alinina matka Ljuba, když se jí novináři ptali na vztah její dcery a prezidenta.

Alina Kabajevová od roku 2018 žije v ústraní a na veřejnosti se neobjevuje. Nejmocnějšímu muži Ruska údajně měla porodit dvojčata a další dvě až tři děti. Některé zdroje tvrdí, že všichni potomci Kabajevové a Putina jsou zapsáni jako děti její sestry Lyasany. Objevovaly se spekulace, že za ruského prezidenta je i vdaná. Kreml na to reagoval tak, že je neslušné strkat nos do prezidentova soukromí.

Kromě Kabajevové byl ruský prezident také spojován s exmanželkou mediálního magnáta Ruperta Murdocha (90) Wendi Dengovou (53). Americký magazín US Weekly jejich vztah v roce 2016 označil za vážný, podnikatelka čínského původu ani »ruský car« vztah nekomentovali.

Řada dalších žen se pokusila na Putinově moci přiživit a samy dávaly ochotně rozhovory, ve kterých naznačovaly, že podlehly šarmu nejmocnějšího muže Kremlu. Do jaké míry se jejich vzpomínky zakládají na pravdě a do jaké míry jde o okouzlení z médií, která vstupovala do fantazie náruživých Rusek, není možné rozklíčovat.

Jistá Anna dokonce tvrdila, že Vladimir Putin je jemný milenec, nosil jí květiny a četl Puškinovy básně. To si ovšem odporuje s tím, s jakou touhou přistupuje k Ukrajině.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila uznávaného odborníka Jeronýma Klimeše, který se v minulosti zabýval třeba policejní psychologií, aktuálně psychologií rodiny, jak vnímá svým zkušeným pohledem Vladimira Putina. Pochvalu mu nevysekl.

"Státníci se liší na dva typy. Jeden, když odchází, chce odejít ve smíru se všemi a na stáří se vyhybá konfliktům. Mezi druhý typ patří ti, kteří nemají problém nakopnout celý národ i na smrtelné posteli. Mohou-li někoho naštvat, udělají to s gustem. Tuto kategorii s ním sdílí i nesrovnatelně ostřejší kalibr, a to Herodes Veliký. Ten umíral na strašně smradlavou nemoc, na Fourniérovu gangrénu, kdy mu doslova uhnilo přirození. Tehdy nechal několik tisíc židů nahnat do cirku a řekl, že je mají všechny pozabíjet, jakmile on umře. Důvodová zpráva zněla nějak v tom smyslu - aby kvůli jeho smrti naříkal celý Izrael. Nejen Herodes veliký, ale i Putin veliký by po sobě rád zanechal takovou velkou tečku za tím svým životem - tak si dnes vysvětluji jeho chování. Prostě chce, aby si alespoň Rusové, ale nejlépe celý svět i s přilehlými vesmírnými satelity, sedli na zadek. Zřejmě by se rád viděl jako ten, kdo obnovil ruské impérium, a byl brán jako »báťuška« Stalin, za kterého jsme byli největší, ergo nejlepší," popsal pro ŽivotvČesku.cz svůj názor na muže, jehož mediální obraz z posledních let představuje »drsného chlapíka«, který si libuje ve sportu či v outdoorových aktivitách a demonstruje svou fyzickou zdatnost účastí na neobvyklých nebo nebezpečných počínáních, jako jsou extrémní sporty či interakce s divokými zvířaty.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: