Získal desítky milionů korun za prodej farmy a Miss ČR. Dnes Miloš Zapletal už mluví jen o knihách a stáří

Miloš Zapletal
Miloš Zapletal
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 29. 12. 2022

Před více než čtrnácti lety prodal soutěž krásy Miss ČR a začal budovat Farmu Blaník, která se stala skvostem v Česku. Řeč je o Miloši Zapletalovi (80). Začátkem roku 2020 se ale farmu rozhodl prodat. Důvodem bylo, že jeho synové odmítli rodinný podnik převzít. V březnu loňského roku si nový kupec rozsáhlý pozemek s několika nemovitostmi převzal. "Píši už jen knihy a raduji se s vnoučaty," řekl pro ŽivotvČesku.cz aktuálně muž, který svou farmu prodal za částku okolo 50 milionů korun.

Když před lety Zapletal pozemek a někdejší budovu statku v Ostrově u Louňovic pod Blaníkem, která na ni stála, kupoval, byly to hotové ruiny. Zapletal dokázal za krátkou dobu místo přetvořit v nádherné prostředí, kam se každý rok sjížděly tisíce rodin s dětmi. Jenže čas je neúprosný. A s věkem i Miloši Zapletalovi začaly docházet síly.

"Je to teď aktuálně prodané. Má to nový majitel, který ale nenaváže na tradici farmy a využije ji k soukromým účelům," řekl pro ŽivotvČesku.cz před necelými dvěma lety Miloš Zapletal. Do nového podnikání se »otec soutěže krásy v ČR« už nepustil.

"Píši už jen knihy a raduji se s vnoučaty. Ale moje největší aktivita v současnosti jsou jen knihy. Člověk stárne pomalu a jistě, je moudřejší, čím je starší, ale také ho více bolí záda. Soutěže krásy už vůbec nesleduji," uvedl pro ŽivotvČesku.cz na dotaz, jak se mu dnes daří.

Sám bývalý šéf soutěže krásy již dříve pro redakci ŽivotvČesku.cz přiznal, že do farmy nainvestoval kolem šedesáti milionů, které získal prodejem licence Miss ČR. "Bolí mě to, protože jsme tam nechali kus života. Ale nemládnu a není, kdo by v tradici pokračoval. Takže snad novému majiteli vše bude dále dobře sloužit," uvedl před necelými dvěma lety Miloš Zapletal pro ŽivotvČesku.cz důvod, proč se Farmy Blaník zbavil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.