Ben Affleck se upíjel k smrti a chřadnul. Neštěstí v manželství řešil skotskou, kterou už zahodil. Vedle ikonické JLo se změnil

Autor: Profimedia | Ben Affleck
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 31. 12. 2021

Nová láska může někdy znamenat novou životní kapitolu. Hollywoodský herec Ben Affleck se po 17 letech vrátil k Jennifer Lopezové (52) a opět se cítí šťastný. Díky tomu se dokázal vymanit z problémů s alkoholem a začít znovu. Otevřeně přiznal, co ho nejvíce »táhlo ke dnu«, a jak se cítil během jednoho z nejhorších období. Záchranou pro něj byla nakonec osudová žena, s níž znovu zažehl plamen lásky.

V manželství s herečkou Jennifer Garnerovou – mají spolu tři děti, dcery Violet (15) a Seraphinu Rose Elizabeth (12) a nejmladšího syna Samuela (9), setrval dlouhých třináct let, ale jejich láska se začala postupně měnit v partnerské peklo. Únik z něho nacházel Affleck v alkoholu, v němž utápěl všechny myšlenky, které ho tehdy tížily.

"Pravděpodobně bych asi pořád pil. Byla to součást toho, proč jsem začal s pitím… Protože jsem se cítil lapený v pasti. Měl jsem pocity jako: Nemůžeš odejít kvůli dětem, ale nejsem šťastný, tak co mám dělat? Tak jsem vypil lahev skotské, usnul na gauči, což se ukázalo jako řešení," přiznal Ben Affleck, jak cituje magazín People.

Na sociálních sítích také otevřeně přiznal, že několikrát podstoupil léčení kvůli závislosti na alkoholu, včetně roku 2001, 2017 a následující rok, kdy došlo na konec rozvodového řízení a stal se svobodným mužem. Nešlo o to, že by se nynější exmanželé dostatečně nesnažili svůj vztah znovu »spravit«, ale ne vždy může vše končit úspěchem, jak připustil jeden z představitelů Bruce Wayna alias Batmana, kterého ztvárnil ve sci-fi snímku Liga spravedlnosti. "Pravdou je, že jsme si dali nějaký čas, učinili jsme rozhodnutí… A rozdělili se," dodal.

Ač byly vztahy s Jennifer Garnerovou napjaté, snažila se mu exmanželka v boji s démonem alkoholu pomoci. V létě 2018 ho sama vezla do specializované léčebny, ale za krachem jejich manželství (seznámili se na natáčení snímku Daredevil z roku 2003, dva roky nato v červnu se vzali) stálo nejen to, ale i jeho pletky s chůvou páru, čtyřiatřicetiletou Christine Ouzounianovou.

"Jediným opravdovým lékem na alkoholismus je utrpení. Jen doufáte, že jeho práh dojde brzo ke svému konci, než vám stihne zničit život," vyjádřil se hollywoodský herec a trojnásobný otec, jak uvedl magazín Harper´s Bazaar.

Ale láska na sebe nenechala příliš dlouho čekat ani po rozvodu – i když o úplně novou partnerku nešlo. Ben Affleck se totiž po 17 letech vrátil zpátky k expřítelkyni, zpěvačce Jennifer Lopezové. S ní plánoval v roce 2003 dokonce sňatek, ale ze svatebního dne sešlo jen tři dny před. Jak říká staré dobré pořekadlo: Člověk míní, život mění. Ale po rozchodu snoubenců v roce 2004 se stali jedním z nejsledovanějších párů Hollywoodu znovu a paparazzi je sledovali na každém kroku. Tentokrát jsou starší, snad i moudřejší a vztah s ikonickou JLo by mohl být pro herce definitivní tečkou za alkoholovou životní etapou, která už se na něm v minulosti podepsala dostatečně.

Někdejší hvězda televizní obrazovky Tereza Pergnerová (47) už ví, že rodičovství přináší ž...

Profimedia
Ben Affleck a Jennifer Lopezová
Foto: Profimedia

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu