Česká Barbie Gabriela Jiráčková prozradila, jaké zkrášlující úpravy podstoupila a čím se chce proslavit

Se svolením Gabriel Jiráčkové
Gabriel Jiráčková s plastikami nekončí.
Foto: Se svolením Gabriel Jiráčkové
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 8. 2. 2021

Krása je její dominantou a ikonická panenka ztělesňující dokonalost pak vzorem. Gabriela Jiráčková (21) nazývaná jako česká Barbie začínala v hudebním světě jako zpěvačka, ale pak se zaměřila na své přednosti a získala si popularitu díky půvabu a vzhledu, kterým připomíná slavnou »barbínu«. V exkluzivním rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz promluvila o svých začátcích, estetických úpravách a také o tom, co všechno musí dělat pro to, aby si udržela perfektní postavu a kondici.

Gabrielo, jste považována za první českou Barbie - ikonickou panenku ztělesňující krásu. Co to pro vás znamená?

Určitě to znamená popularitu. Ta mi umožňuje žít a vypadat tak, jak jsem si vždy přála a jak vlastně už i od svých sedmi let žiji a vypadám. Nebýt však titulu české Barbie, dívali by se na mě lidé mnohdy mnohem nechápavěji. Ona se totiž krása a úspěch u nás neodpouští (smích). Takhle mám alespoň skvělý argument v ruce, že je to prostě má celoživotní role a každodenní performance. Tedy nechť se tak na mě i každý dívá - jako na umělce nebo jako na umělecké dílo. Já jsem na ty pohledy už zvyklá.

Co pro vás znamená popularita?

Popularita pro mě nicméně představuje také možnost inspirovat a motivovat ženy a dívky po celém světě, které mají stejně jako já svůj sen nebo nějaký osobitý styl. Snažím se je kontinuálně podporovat v tom, aby se nebály svému snu oddat a začaly jej doopravdy žít.

Má tento titul nějaké výhody, které jsou pro vás důležité?

Být první českou Barbie totiž kromě potěšení pro mě samotnou znamená i určitý závazek. S popularitou roste moc věci ovlivňovat a to potom člověka motivuje se i zamyslet, jak s takovým vlivem naložit a co by se dalo udělat pro dobro světa. Mimo jiné i díky těmto možnostem si tak intenzivně rozšiřuji své obzory a mohu pracovat na projektech, do kterých bych se jinak pustit vůbec nemohla.

Co předcházelo tomu, že jste získala titul české Barbie?

Vždy jsem milovala princezny a už odmala jsem vnímala ženskou krásu jako přirozenou vlastnost každé úspěšné a urozené ženy. A schválně si všimněte, i v pohádkách - prince přeci získá vždy jen ta nejkrásnější (smích). Ze všeho nejdřív jsem měla sen stát se princeznou a nenechala jsem si ho vymluvit ani časem. Nicméně když jsem asi v sedmi letech pochopila, že stát se opravdovou »princeznou« není jen tak, řekla jsem si, že pro to musím i něco udělat. Začala jsem se učit zpívat a hrát, nakonec jsem i vyhrávala pěvecké soutěže a herecké konkurzy a postupně se stávala známou.

A tehdy jste si uvědomila, že krása je možná podstatnou součástí úspěchu?

Tehdy mě začali v divadle líčit do mých prvních jevištních rolí a já make-up a obecně zkrášlování začala považovat za absolutně přirozenou rutinní věc. Nepřipadala jsem si kvůli němu jiná, vždyť koneckonců, je to nám ženám přeci přirozené už po dlouhá tisíciletí.

Kdo vás tituloval jménem nejslavnější ikonické panenky?

Když o tom tak přemýšlím, vlastně jsem se v Barbie pro tento titul nijak měnit nemusela, já se tak asi už narodila! (smích). Přímo »českou Barbie« mě totiž sama od sebe označila až česká a poté i světová média ve chvíli, kdy si všimli mých fotek na Instagramu. Nepopírám, že panenka Barbie mi byla velkou inspirací už od dětství, ovšem více než jen jejím vzhledem jsem byla vždy inspirována spíše tím, co ztvárňuje - motivuje dívky po celém světě k tomu, aby si plnily své sny. Stejně jako jsem si je plnila i já. A přesně tak zní i motto Mattelu k 60. výročí Barbie: »You can be anything«.

Nabízí se otázka, jak nahlížíte na estetickou chirurgii. Ze sociálních sítí vím, že o tom nemáte problém veřejně mluvit a nevnímáte to jakkoli špatně.

Správně, já naopak vnímám estetické úpravy velmi pozitivně, pakliže nejsou za hranicí větších zdravotních rizik. Myslím, že se v dnešní době estetická chirurgie stává čím dál tím víc populární. Pomalu každá druhá žena má upravená prsa nebo zvětšené rty – je naprosto zbytečné tohle téma nějak tabuizovat nebo se za něj stydět. 

Jaké kosmetické úpravy jste tedy sama podstoupila?

Nejsem o nic víc »upravená«, než většina dnešních žen, chirurgicky upravená mám zatím jen prsa. A ta opravdu miluju! (smích). Vzhledem k tomu, že jsem měla od přírody čtyřky, na velká prsa jsem zvyklá a nějak už to ke mně zkrátka patří. Až postupem času jsem začala být náročná i na jejich tvar a větší velikost. Proto jsem loni v říjnu podstoupila reoperaci, jejímž cílem bylo dosáhnout nejen větší velikosti, ale především kulatějšího až geometrického tvaru. V tomto ohledu jsem se nechala inspirovat mým milovaným výtvarným uměním u slavného česko-amerického architekta a génia kompozice Ladislava Sutnara - konkrétně jeho dílem Venuše. Abych toho cíle dosáhla, na klinice Chirkoz Medical mi pan doktor Dziuban doporučil supervysoký profil implantátů o větším objemu 720ml – a především jejich přemístění zpod prsní žlázy pod prsní sval, který je lépe a déle udrží ve správné poloze.

Kromě úpravy ňader máte nějaké další zkrášlující úpravy?

Má vizáž je z velké části kouzlo make-upu. Lidé si myslí, bůhví kolik plastických operací nemám, ale ve skutečnosti mám jen decentní a neinvazivní dermatologické úpravy ve tváři, které nejsou trvalé. Do několika měsíců po zákroku se vše vrací do původní podoby. Konkrétně si nechávám zdůrazňovat hranu čelisti injekčně kyselinou hyaluronovou, tzv. »jawline«, plnit rty metodou »russian lips« a čas od času si zajdu na vyhlazení mimických vrásek v oblasti čela botoxem.

Díky čemu se udržujete v kondici - cvičíte, sportujete, dodržujete zdravý jídelníček?

Cvičím pravidelně 6x do týdne dle tréninků fitness koučky a tanečnice Martiny Markové, která mi v tomto ohledu neskutečně pomohla. Nastavila mi tréninky na tělo a já díky jejímu přístupu začala cvičení a celkově zdravý životní styl opravdu milovat! Ale nebylo tomu tak vždycky. Před lety jsem se denně cpala čokoládou a jít si alespoň zaběhat nebo zacvičit, to mě ani nehnulo. Od přírody mám štíhlou postavu, proto jsem váhu vůbec nemusela řešit. Nicméně jsem si uvědomila, že každý z nás má co zlepšovat a nezdravý způsob života by mě stejně jednou dohnal.

Zaměřila jsem se na cardio, ale i silové cvičení a neskutečně mě to baví. Motivuje mě, když vidím skutečné výsledky a je mi lépe na těle i na duši. Ale bylo těžké vydržet a být stále motivovaná. Právě motivace a disciplína je v tomto ohledu opravdu nepostradatelná. Tudíž to chce čas, pevnou vůli a rozhodně kvalitního trenéra.


Gabriela Jiráčková:
  • Gabriele je 21 let, meří 160 cm a její váha se pohybuje kolem 45 kilogramů.
  • Začínala jako zpěvačka.
  • Podstoupila operaci poprsí, jinak má pouze běžné zkrášlující a neinvazivní úpravy.
  • Česká i zahraniční média ji nazývají českou Barbie.
  • Světová Barbie Ukrajinka Valeria Lukyanová ji inspiruje spíše než vzhledem spirituální cestou.
  • Chce se stát světově úspěšnou zpěvačkou, která jednou vyprodá Madison Square Garden.

Na druhou část rozhovoru s českou Barbie Gabrielou Jiráčkovou se můžete těšit už brzy.

Mladičká Candice Klossová (21) z New Yorku patří mezi ženy, které jsou naprosto posedlé sv...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu