Kdy se život v Česku vrátí do normálu? Odhaduji, že to bude v druhé polovině roku 2021, predikuje Vojtěch

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch
Foto: Showpix.cz

Situace v České republice se nelepší a »koronavirová« čísla dál rostou. V sobotu přibylo v Česku 8713 potvrzených případu. Jedná se o nejvyšší nárůst během víkendového dne. V Česku platí řada omezení a restrikcí. Zeptali jsme se bývalého ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha, kdy se podle něj život českých občanů začne vracet do normálu.

"Upřímně řečeno si myslím, že to bude někdy v polovině příštího roku. Virus tu bude s námi dál, ale pokud se bavíme o nějakém zklidnění situaci, tak odhaduji tu druhou polovinu příštího roku. Očekávám, že ještě na jaře ta situace bude komplikovaná. Ale upozorňují, že jsou to predikce. Už několikrát jsem říkal, že ty predikce se mohou vyplnit stoprocentně, že se mohou vyplnit z padesáti procent… Jsou to prostě predikce a je složité ten vývoj odhadovat," uvedl Adam Vojtěch pro Život v Česku.

Vojtěch se v těchto předpovědích shoduje se svým nástupce v ministerském křesle. Také Roman Prymula několikrát uvedl, že polovina příštího roku bude dobou, kdy by se situace v Česku měla výrazně zlepšit. "Počty nakažených mají exponenciální charakter. Řešíme další opatření, abychom ochránili lidské životy," řekl pro ŽivotvČesku.cz Roman Prymula s tím, že nemůže vyloučit, že roušky budou v příštích dnech zavedeny i venku.

Sobotní koronavirová čísla jsou bohužel rekordní. V sobotu přibylo v Česku 8713 nových případů koronaviru. To je zhruba o 2 400 nakažených méně než v rekordní pátek. Ale musíme si uvědomit, že o víkendu se méně testuje. Jedná se tak o víkendový rekord.

V nemocnicích bylo podle posledních údajů ministerstva zdravotnictví hospitalizováno 3 415 lidí, 596 pacientů je ve vážném stavu. Nemoci covid-19 v České republice dosud podlehlo 1 352 lidí.

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (34) je už rok ve svazku manželském. Přesně 19. ...