Může spadnout i meteorit, takhle se nedá žít. Česko klesá a panikáři přijdou o práci, míní Roman Šmucler

Lékař Roman Šmucler
Lékař Roman Šmucler
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 1. 4. 2021

Epidemická situace se mírně zlepšuje a epidemie pozvolna zpomaluje. Ale velikonoční svátky a s nimi spojené volno a příjemné venkovní teploty lákají lidi ven. To však v souvislosti s vládními opatřeními příliš nekoresponduje, protože ulice, parky a venkovní prostranství se začínají plnit početnými skupinami. Podle Romana Šmuclera (51) covid skončil a zlepšující se stav v republice ukazují i zahraniční predikce, které lidem doporučuje sledovat. Myslí si, že čas pozornosti dané »panikářům« je u konce. "Spousta pracovišť, co nám přednášela svoje nápady, se zruší nebo omezí," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Situace v Česku se zlepšuje a není důvod k obavám a panice. Takový názor má zubní lékař, podnikatel a bývalý moderátor pořadu Tabu Roman Šmucler, který v minulosti v přímém přenosu odešel z debaty s evolučním biologem a profesorem z Přírodovědecké fakulty Jaroslavem Flegrem. Podle jeho slov ale doba, kdy v médiích dostávali prostor nekompetentní lidé, skončila.

"Nepochybně za dva, za tři roky na takové lidi dojde, protože jsou financováni státem a ten bude mít obrovské problémy. Spousta pracovišť, co nám přednášela svoje nápady, se zruší nebo omezí. Ti, co jsou na světové úrovni, což není nikdo, kdo tady vystupoval, pojedou dál. Nicméně většina těch, kteří se označovali za vědce, prakticky nemají žádné publikace, čili žili ze státu - to nyní skončí," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz prezident České stomatologické komory, který také několik let působil v mediální sféře.

"Řeší se nějaká »megamutace«, že může přijít za měsíc, na podzim... Může spadnout meteorit, ale takhle se přece nedá žít. Já když sázím svoje peníze, tak na 98 % vyhraju, když prohraju, tak to přijmu. Když nic neudělám, tak prohraju na 100 %," řekl Roman Šmucler pro ŽivotvČesku.cz s tím, že největší paniku vytváří lidé jako univerzitní pracovníci, kteří měli zlaté časy.

"Když se podíváte na predikce Delphi Covid, což je společný projekt s Harvardem - tam počítají křivky. Netrefili sice, kolik bude mrtvých na podzim, protože nečekali, že to tady tak pustíme. Ale nyní predikují situaci a člověk se tam může podívat. Například jak to bude vypadat do 15. května. Česko klesá a vypadá to dobře," dodal Roman Šmucler pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.