Ošklivka Katka po 13 letech: Kateřina Janečková točila 20 dní v měsíci. Vašek Vydra si lepil taháky, vzpomíná

Herečka Kateřina Janečková
Herečka Kateřina Janečková
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 5. 2021

Po vzoru úspěšné kolumbijské telenovely Ošklivka Betty představila tuzemská komerční stanice televizním divákům obdobu z české produkce s názvem Ošklivka Katka. Do hlavní role byla obsazena jinak krásná herečka Kateřina Janečková (38), se kterou si seriáloví maskéři a kostyméři museli hodně pohrát. Třináct let od premiéry prvního dílu zůstává představitelka Katky Bertoldové nejen půvabná, ale jako by jí roky přibývaly pomaleji. Pro ŽivotvČesku.cz zavzpomínala na své působení v »primáckém« seriálu a prozradila, co bylo na natáčení nejnáročnější. "Večer jsem přišla domů a učila jsem se ještě třeba 20 stran textu na druhý den. Ale na druhou stranu to pro mě byla příležitost zahrát si první komickou roli, moc mě bavilo, že jsem si vyzkoušela pro mě novou polohu. Postava Katky mi byla dost blízká," řekla.

V březnu 2008 se poprvé seriál Ošklivka Katka objevil na televizních obrazovkách. Hlavní postavu získala herečka Kateřina Janečková, pro kterou to byla velká role a také příležitost předvést konečně komediální talent.

"Byla to pro mě první velká zkušenost. Vzpomínám na to ráda, i když to byl velký zápřah. Točila jsem v podstatě 20 dní do měsíce od rána do večera a musela jsem se učit velké množství textů. Bylo to náročné. Večer jsem přišla domů a učila jsem se ještě třeba 20 stran textu na další den. Ale na druhou stranu to pro mě byla příležitost zahrát si první komickou roli, moc mě bavilo, že jsem si vyzkoušela pro mě novou polohu. Postava Katky mi byla dost blízká – díky tomu, že to bylo v nadsázce a komediální rovině, hodně mě to bavilo. Do té doby jsem hrála vážné role a netušila jsem, že mám v sobě komediální potenciál. Měla jsem ji opravdu ráda," řekla Kateřina Janečková pro ŽivotvČesku.cz s tím, že natáčení probíhalo v hodně vysokém tempu.

"Když se seriál rozjížděl, měla jsem skoro všechny obrazy - postava Katky tam byla v 90 % všech dílů, než se rozrostly příběhy dalších postav. Byla to »makačka«, seriály se točí rychle. Vždycky jsem se hodně těšila na scény s Janou Bouškovou a Václavem Vydrou. Vašek je starý humorista a můžu na něj prásknout, že se texty dost doučoval na místě a lepil si taháky. U něj člověk nikdy nevěděl, co řekne. Jsem ráda, když jsou dialogy živé a může se improvizovat, takže na práci s nimi jsem se vždycky těšila nejvíc," ohlédla se pro ŽivotvČesku.cz krásná herečka, která se stala pyšnou maminkou dcery a aktuálně u ní probíhá šestinedělí.

"Mateřství jsem úplně oddaná. Musím zaťukat, že jsem naštěstí neměla žádné poporodní deprese a na miminko jsem se těšila. Moc jsem si ho přála, takže to byl v podstatě sen – i když už jsem v 38 letech taková starší matka. Tím, že byla epidemie koronaviru a nemohla jsem pracovat, měla jsem čas a klid být doma a sledovat, jak mi roste bříško. Jsem spokojená a teď žiju jenom svou dcerou, která se jmenuje Amélie. Je napůl Francouzka a napůl Češka. Její táta je Francouz, který má maminku Češku – umí česky i francouzsky. Nechtěl typické české jméno, protože Amélie bude mít dvojí občanství," dodala Kateřina Janečková pro ŽivotvČesku.cz o své vysněné dceři.

O seriálu Ošklivka Katka:

• Televizní diváci ho mohli poprvé zhlédnout 3. března 2008. Poslední epizoda byla odvysílána 20. dubna 2009.
• Ošklivka Katka se dočkala 73 dílů, z nichž každý trval průměrně 50 minut.
• Hlavní znělku k seriálu – píseň Jaký to je nazpívala zpěvačka Ewa Farna (27) a autorsky je pod ní podepsán uznávaný hudební skladatel Ondřej Soukup (70).
• Seriálovým partnerem Kateřiny Janečkové byl herec a gastronomický odborník Lukáš Hejlík (41).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.