Otázka zněla jasně: Kdo je v současnosti nejlepší český fotbalista? Někdejší megatalent Martin Fenin měl jasno bez přemýšlení

Martin Fenin
Martin Fenin
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 6. 2022

Byl to boj trpaslíka s obrem. Tak se dá shrnout nedělní utkání, v němž česká fotbalová reprezentace podlehla ve druhém utkání se Španělskem 0:2. I přes výsledek byl trenér Jaroslav Šilhavý (60) s výkonem mužstva spokojen a tým chválil. Kdo je ale v současnosti nejlepším českým hráčem, se redakce ŽivotvČesku.cz zeptala někdejšího fotbalového kanonýra Martina Fenina (35), který měl v odpovědi naprosto jasno. "Myslím, že český fotbal se začíná formovat, v současnosti ale nemohu pochybovat o české jedničce," odpověděl v úvodu bývalý útočník, který v současnosti obléká dres klubu FK Řeporyje.

Zatímco v prvním zápase proti Španělsku v Lize národů český tým v Edenu do posledních minut sahal po vítězství, v neděli večer v Málaze to proti stejnému soupeři bylo jinak - Češi obdrželi dva góly.

Reprezentace se v samostatné historii utkala se Španělskem šestkrát a ani jednou nezvítězila. Liga národů do velké míry nahrazuje přípravné zápasy a týmům dává dodatečnou šanci postoupit na mistrovství Evropy či světa.

Dvanáctka celků, které se nedostanou na Euro 2024 do Německa z klasické kvalifikace, by se měla v play-off utkat o zbylá tři místa na šampionátu.

Redakce ŽivotvČesku.cz se zeptala Martina Fenina, koho pasuje do role, že je v současnosti nejlepším českým hráčem. Vysvětlil lehce, proč pro něj Patrik Schick (26) nemá přímou konkurenci.

"Je to jednoznačné, protože svou extratřídu už dokázal, a tím, kdo je v současnosti nejlepší hráč ČR, to je Patrik Schick. Máme tady ale i Tomáše Součka, který je stabilní a neskutečně úžasný. Ale pokud jde o jedno jméno... dokázal se i přes zranění držet ve hře s Robertem Lewandowskim, Erlingem Haalandem, dát okolo dvaceti gólů v Bundeslize, tak to je meta, která je jasná. Pro mě to je Patrik Schick," uvedl na dotaz muž, který v roce 2007 vyhrál ocenění »Talent roku« v anketě ČR Fotbalista roku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.