Přesilovkový koncert s Německem. Vladimír Růžička poprvé v rámci letošního MS neudržel emoce a použil pozitiva. Cítí šanci na zlato

Tomáš Hertl a Vladimír Růžička - Ilustrační snímek
Tomáš Hertl a Vladimír Růžička – Ilustrační snímek
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 5. 2022

Národní tým vyrazil za postupem do semifinále na MS v hokeji ve Finsku už prakticky od momentu, kdy vstoupil na ledovou plochu. Úvodní minuty ukázaly, že český výběr šel do souboje s Německem koncentrovaný, sebevědomý a s chutí. Výsledek 4:1 po třech třetinách toho byl důkazem. "Měli jsme úžasné přesilovky, dali jsme tři góly do prázdné brány, paráda," nadšeně pro ŽivotvČesku.cz okomentoval příznivý výsledek českého celku legendární útočník a v současnosti trenér extraligového Litvínova Vladimír Růžička (58).

Na góly v početní převaze česká reprezentace nepotřebovala využít plnou časovou výhodu, ale na přesilovkový koncert, kdy gólman Grubauer třikrát lovil puk ze své branky, jí stačily dvě a půl minuty. Pohodu na hokejkách podtrhl výsledek po první třetině, kdy svěřenci Kariho Jalonena (62) odjížděli do kabin za stavu 2:0.

"Měli jsme úžasné přesilovky, dali jsme tři góly do prázdné brány, paráda. Hráči perfektně rozebrali Němce a bylo to výborné. Odehráli jsme to velice slušně a v klidu," hodnotil kvalitní hru reprezentace pro ŽivotvČesku.cz Vladimír Růžička s tím, že vítr do plachet český výběr získal zejména příjezdem výrazné zaoceánské posily.

"Myslím, že se to zlepšilo, co přijel David Pastrňák, posílil tu první lajnu a v přesilovkách je vynikající, umí tam předkládat puky a my tam máme hráče, kteří si to tam strkají, hrajou to výborně," s nadšením v hlase řekl pro ŽivotvČesku.cz muž, který jako kapitán dovedl český tým k vítězství na olympijském turnaji v roce 1998 v Naganu.

Podle Vladimíra Růžičky není vyloučeno, že si Česko dobruslí pro zlato, ale jednoduché to rozhodně nebude. "Teď už budou všechna mužstva silná. Bude rozhodovat sobotní utkání. Je to otevřené a samozřejmě na zlato si můžeme sáhnout, ale musíme teď zvládnout semifinále, což jednoduché nebude. Šanci ale rozhodně máme velkou," dodal někdejší hokejový génius, který v reprezentaci poprvé nastoupil na hrací plochu v roce 1983, kdy s týmem Československa získal stříbrné medaile na hokejovém mistrovství světa v Německu.

Výsledek: Německo - Česko 4:1

Góly: Domácí: 53:48. Seider - Hosté: 02:17. Pastrňák, 10:04. Červenka, 32:10. Krejčí, 58:10. Smejkal

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.