Rachel McAdams nemusela být herečkou. Pro kariéru se vzdala své největší vášně

Showpix.cz
Rachel McAdams je herečka, která zvládla se proslavila řadou skvělých rolí
Foto: Showpix.cz
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 17. 11. 2020

Své 42. narozeniny slaví kanadská herečka Rachel McAdams. Pohledná žena, která ještě ve 30 letech hrála ve filmech puberťačky a vysloužila si i nominaci na Oscara, se málem hvězdou Hollywoodu nestala. V dospívání se musela rozhodnout, zda dá přednost herectví, nebo své dosavadní velké vášni.

Regina z Protivných sprostých holek nebo Allie ze Zápisníku jedné lásky. V těchto a mnoha dalších rolích se divákům představila Rachel McAdams, rodným jménem Rachael, která byla před 5 lety vyhlášena nejkrásnější herečkou planety. Kdyby se v pubertě rozhodla jinak, znalo by ji jen málo lidí.

Jako dítě měla Rachel velkou řadu koníčků, v mnoha z nich byla tak dobrá, že v nich soutěžila. Balet, hra na piano, tenis, výtvarná výchova, to vše a víc bylo v seznamu jejích mimoškolních aktivit. Největší prim ale hrálo krasobruslení, které si získalo její srdce.

Těžké rozhodování

McAdams na bruslích poprvé stála už ve čtyřech letech a ve třinácti se skvěle umisťovala v soutěžích. Měla dokonce šanci stát se profesionálkou, ale nemohla mít všechno. Její volba stála mezi krasobruslením a herectvím.

Těžké rozhodnutí musela učinit na konci střední školy, kdy přišel pozvolný vstup z dětství do dospělého života. Profesionální kariéru krasobruslařky odmítla s lítostí, stejně jako s odhodláním dát vše do herecké kariéry.

Hvězda

Z Rachel McAdams se skutečně stala filmová hvězda a toho, že se vzdala krasobruslení, nelituje. Dotáhla to tak daleko, že jí neuškodila ani krátká pauza.

Stejně jako spousta dalších herců, i ona potřebovala nějaký čas jen pro sebe a pro svou rodinu. V průběhu volna odmítla role v řadě populárních trháků, kupříkladu Ďábel nosí Pradu, Casino Royale a Mission: Impossible III.

Krásnou Kateřinu Brožovou (54) zaměstnává kromě hraní na prknech, která znamenají svět, i ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu