Alois Hadamczik promluvil o zákulisí a emocích hráčů. Rodina Dominika Simona potvrdila potyčku se spoluhráčem z reprezentace na MS

Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
Alois Hadamczik
Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 18. 5. 2022

Emoce ho nenechaly v klidu a u reprezentace skončil. Řeč je o hokejovém útočníkovi Dominiku Simonovi, jehož rodina potvrdila, že došlo ke konfliktu se spoluhráčem. Sedmadvacetiletý sniper se měl dostat do roztržky se spoluhráčem Filipem Hronkem (24) na MS ve Finsku. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil legendární trenér Alois Hadamczik (69) ohledně toho, že hokej je velmi emotivní hra a někdy »létají hokejky«.

"Dominik po náročné sezoně opustil kvůli osobním a rodinným důvodům mistrovství světa po dvou zápasech v národním mužstvu. Nervy a emoce z ledu a osobního života vynesl i mimo led, když zkoušel vyvolat potyčku se spoluhráčem," uvedl portál iDnes.cz sdělení rodiny Dominika Simona.

Po nevydařeném duelu s Rakouskem se roznesla spekulace, že mělo dojít k incidentu v kabině, do kterého měli být prý zapleteni právě zmínění hráči.

"I když nešlo o nic osobního, bohužel došlo i na fyzický kontakt. Letošní sezona byla po té minulé, která byla zkrácená kvůli covidu, z pohledu hráče velice náročná. I proto se Dominik z osobních důvodů se štábem české reprezentace dohodl na opuštění šampionátu. Dominika to jako týmového hráče moc mrzí a omlouvá se týmu i vedení. Teď je doma, kde odpočívá a dává se do kupy," citoval portál rodinu.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila někdejšího trenéra Aloise Hadamczika, který v letech 2006–2008 vedl poprvé českou hokejovou reprezentaci, podruhé se na lavičku národního týmu postavil v letech 2010–2014, ohledně toho, jak s hráči na podobných šampionátech cloumají emoce. Nabídl pohled do zákulisí.

Rusko-ukrajinský konflikt si zanedlouho připíše třetí měsíc vojenských střetů, během nichž přišly o život desítky tisíc lidí. V současnosti už nejde o tak dynamický způsob boje, jako tomu bylo v prvních týdnech válečného konfliktu, kdy Rusko podniklo 24. února »speciální vojenskou operaci« na území sousední země. Ohledně bojů na východě Evropy panuje několik otazníků, na které logicky nikdo neumí přesně odpovědět. Zejména pak, kdy skončí válka a kdo je doposud vítěz. Redakci ŽivotvČesku.cz se pokusil nastínit svůj pohled na věc respektovaný bezpečnostní expert Josef Kraus z katedry politologie Masarykovy univerzity.

"O tom konfliktu nevím nic, protože z týmu nejsem s nikým v kontaktu, spíš se tyhle věci dočtu v novinách, takže o tom nic nevím. Ale obecně se stane, že hráč nepromění šanci a zlomí hokejku. To se stane. Vybije si emoci a pak dá gól. Hokej je emotivní hra, takže to patří k věci. Že na střídačce někdo zahodí hokejku, to je běžná věc, na ledě si pak ale musí dávat pozor, aby to neviděl rozhodčí a nedostal »desítku«," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz kouč, který je podepsaný pod posledními medailovými úspěchy českého hokeje na velkých akcích.

Ve věku 82 let zemřel legendární herec Josef Abrhám. Poslední měsíce svého života strávil u rodiny svého syna na Mělnicku. Dům, v němž žil se zesnulou manželkou Libuškou Šafránkovou (†68), získal už koncem roku 2021 nového majitele. Právě v tom domě prožil herec nejkrásnější roky po boku své milované ženy.

Jedni ho obdivují, druzí mu nemůžou přijít na jméno. Výsledky se ale Aloisi Hadamczikovi (...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu