Alois Hadamczik promluvil o zákulisí a emocích hráčů. Rodina Dominika Simona potvrdila potyčku se spoluhráčem z reprezentace na MS

Alois Hadamczik
Alois Hadamczik
Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 18. 5. 2022

Emoce ho nenechaly v klidu a u reprezentace skončil. Řeč je o hokejovém útočníkovi Dominiku Simonovi, jehož rodina potvrdila, že došlo ke konfliktu se spoluhráčem. Sedmadvacetiletý sniper se měl dostat do roztržky se spoluhráčem Filipem Hronkem (24) na MS ve Finsku. Pro ŽivotvČesku.cz se vyjádřil legendární trenér Alois Hadamczik (69) ohledně toho, že hokej je velmi emotivní hra a někdy »létají hokejky«.

"Dominik po náročné sezoně opustil kvůli osobním a rodinným důvodům mistrovství světa po dvou zápasech v národním mužstvu. Nervy a emoce z ledu a osobního života vynesl i mimo led, když zkoušel vyvolat potyčku se spoluhráčem," uvedl portál iDnes.cz sdělení rodiny Dominika Simona.

Po nevydařeném duelu s Rakouskem se roznesla spekulace, že mělo dojít k incidentu v kabině, do kterého měli být prý zapleteni právě zmínění hráči.

"I když nešlo o nic osobního, bohužel došlo i na fyzický kontakt. Letošní sezona byla po té minulé, která byla zkrácená kvůli covidu, z pohledu hráče velice náročná. I proto se Dominik z osobních důvodů se štábem české reprezentace dohodl na opuštění šampionátu. Dominika to jako týmového hráče moc mrzí a omlouvá se týmu i vedení. Teď je doma, kde odpočívá a dává se do kupy," citoval portál rodinu.

Redakce ŽivotvČesku.cz oslovila někdejšího trenéra Aloise Hadamczika, který v letech 2006–2008 vedl poprvé českou hokejovou reprezentaci, podruhé se na lavičku národního týmu postavil v letech 2010–2014, ohledně toho, jak s hráči na podobných šampionátech cloumají emoce. Nabídl pohled do zákulisí.

"O tom konfliktu nevím nic, protože z týmu nejsem s nikým v kontaktu, spíš se tyhle věci dočtu v novinách, takže o tom nic nevím. Ale obecně se stane, že hráč nepromění šanci a zlomí hokejku. To se stane. Vybije si emoci a pak dá gól. Hokej je emotivní hra, takže to patří k věci. Že na střídačce někdo zahodí hokejku, to je běžná věc, na ledě si pak ale musí dávat pozor, aby to neviděl rozhodčí a nedostal »desítku«," přiblížil pro ŽivotvČesku.cz kouč, který je podepsaný pod posledními medailovými úspěchy českého hokeje na velkých akcích.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.