Jan Punčochář promluvil o nové řadě show MasterChef. Přiblížil, co může motivovat diváka. Těžkým hlasem přiznal, že znovu bojuje s váhou

Šéfkuchař Jan Punčochář
Šéfkuchař Jan Punčochář
Foto: ŽivotvČesku
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 9. 2022

Další řada kulinářské show pro amatérské kuchaře opět vlétla na tuzemské televizní obrazovky. A již počtvrté se fanoušci dočkali tria porotců ve složení Radek Kašpárek (41), Přemysl Forejt (35) a Jan Punčochář (43). Poslední jmenovaný pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že radost mu dělá, že do castingových kol se převážně přihlásili lidé, kteří už alespoň tuší, co se od nich očekává.

Nová řada odstartovala minulý týden. Porota poprvé v aktuálním ročníku dala soutěžícím zadání už do castingového kola a požádala je, aby »sebe« otiskli na talíř. Tuto výzvu mohl každý pojmout po svém.

Pro šéfkuchaře Jana Punčocháře je radostí, že do gastro pořadu se hlásí lidé, pro které je vaření skutečnou zábavou a mají ho v srdci. "Bude to více o vaření, to znamená, že účastníci soutěže jsou vyvařenější. To znamená, že do aktuální řady se hlásili převážně lidé, kteří už ví, co se od nich očekává, že už to zkrátka není o vepřové panence," upřesnil pro ŽivotvČesku.cz v souvislosti s dotazem, na co se diváci mohou rozhodně těšit.

Aktuálně se divák dočkal předtočených dílů v úterý a ve středu. Soutěžící se v nich opět snažili projít z castingových kol do takzvané »TOP 30« a dále se dostat mezi finalisty. Jan Punčochář dostal dotaz, zda už má nějaké své favority.

"Je v soutěži z řad dam i pánů několik adeptů, o kterých si myslím, že by mohli zabojovat a předvést kvality, které je posunou do finálových kol. V tuhle chvíli je ale brzy říkat něco konkrétního," dodal pro ŽivotvČesku.cz šéfkuchař Jan Punčochář s tím, že od nového roku šla jeho váha mírně nahoru, ale vše by se mělo v dohledné době změnit.

V uplynulém roce získala titul MasterChef Veronika Danišová (28), kterou si diváci pamatují pod přezdívkou Besky. Zvítězila v ženském finále a získala milion korun. Porotu ve finále zaujala tříchodovým menu, při jehož vytváření se nechala inspirovat pohádkou Malá mořská víla od dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.