Mike z Twilight prošel výraznou změnou. Michael Welch zmužněl, udržuje si vousy a tělo má samý sval

Profimedia
Zprava herečka Kristen Stewartová a Michael Welch v sáze Twilight
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 18. 6. 2021

Filmové zpracování ságy Stmívání se stalo celosvětovým fenoménem a dalo vzniknout doslova mánii. Jednou z hvězd úspěšné série se stal i herec Michael Welch (33), který ztvárnil roli Mika Newtona. Od dob natáčení uběhlo třináct let a z mladého studenta dospěl v pořádného muže, který se pyšní vypracovanou postavou a svaly. Někteří by v něm možná dokonce hledali podobu s jeho slavnou postavou.

Obrovskou popularitu mu přinesla sága Stmívání a fanouškům se zapsal do povědomí jako Mike Newton - student střední školy v městečku Forks. Do třídy chodil společně s hlavní hrdinkou Bellou Swanovou, kterou si zahrála Kristen Stewartová (31). Ve filmech patřil do party jejích přátel, ale tehdy to byl ještě kluk, který vypadal i hodně mladě. Jeho cesta k získání role byla poměrně zajímavá.

"Původně jsem zkoušel roli Edwarda – nejkrásnějšího stvoření, jaké kdy země spatřila, to asi nejsem úplně tak já. Pak jsem zkoušel roli Erika… vlastně jsem zkoušel snad každou roli před Mikem. Když jsme se dostali k němu, opravdu to vypadalo, že mi bude sedět nejlépe. Knihy jsem nečetl, před vznikem filmů jsem o Twilight vůbec nevěděl, což byla dobrá věc, protože kdybych přesně věděl, o jak velký projekt jde, cítil bych příliš velký tlak. Když jsem dostal roli Mika, začal jsem všechno víc zkoumat a ve chvíli, kdy se oznámilo, že natáčíme první díl Stmívání, bylo během 48 hodin 50 tisíc příspěvků na filmové databázi," řekl Michael Welch v rozhovoru pro MTV.

Rodák ze slunného Los Angeles se od roku 2008, kdy v listopadu přišel první díl Stmívání do českých kin, výrazně změnil. Po třinácti letech od natáčení přirozeně zestárl a roky navíc mu naopak velmi prospěly. Zmužněl, nechal si narůst vousy a hlavně hodně zapracoval na své postavě – tělo má samý sval, jeho proměna je rozhodně povedená. Americký herec, který si zahrál také hlavní roli ve fantasy seriálu Joán z Arkádie, může být se sebou určitě spokojený.

Ve věku 86 let zemřel uznávaný čínský herec Kenneth Tsang. Ve své rodné zemi měl velmi úsp...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu