Petr Kolář prodává svůj dům za téměř 30 milionů korun kvůli exekuci. Inzerát popisuje, v jakém přepychu si zpěvák žije

Profimedia
Dům Petra Koláře
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 27. 1. 2022

Zpěvák Petr Kolář (54) se dostal do velmi nekomfortní životní situace. Kvůli exekuci a životním problémům musí prodat svou přepychovou vilu, která se momentálně nabízí na známém realitním serveru. Redakce ŽivotvČesku.cz se spojila s prodejcem. "Dům máme v nabídce tři dny," uvedl realitní makléř Dušan Měchura. Cena za luxus je 29 950 000 Kč.

S informací jako první přišel portál Blesk.cz, Petr Kolář informaci potvrdil. Podle Blesku záznam z centrální evidence exekucí ukazuje, že exekuce proti zpěvákovi byla zahájena 8. června 2020. Má jít o dlužné výživné vůči bývalé manželce, kterou je muzikálová zpěvačka Zuzana Krištofová (49). Hudebník s ní má devatenáctiletého syna Petra a o sedm let mladšího Honzu. Portál poukazuje na to, že dlužné výživné k 7. 8. 2020 činilo 139 tisíc korun.

Dům, který Petr Kolář prodává, je skutečně luxusní. "Kolaudace proběhla v roce 2007 a je tedy jen těžkou otázkou, zda by majitel dal slevu," uvedl pro ŽivotvČesku.cz makléř, který má prodej domu na starost.

V inzerátu pak stojí: "Dům o celkové užitné ploše 253 m2 je rozdělený do dvou pater. V přízemí je moderní kuchyň s jídelnou, která díky otevřenému konceptu přirozeně přechází do obývacího pokoje. Přechod je řešen zábradlím a krbem, a tak si jako rodina jste stále na blízku. Skrze francouzské dveře se dostanete na zastřešenou pergolu, kterou lze využívat i během chladnějších období jako zimní zahradu. Z té se pak snadno dostanete na zahradu, jejíž dominantou je krytý bazén," uvádí inzerát na známém portálu s realitami.

Dům 6+kk má užitnou plochu 253 m2. K tomu je na pozemku s celkovou plochou 863 m2 i pergola.

"V přízemním patře se skrývají další dvě důležité místnosti - pracovna a hudební zkušebna, kterou lze snadno přetvořit dle vlastních potřeb, například v kreativní či podcastové studio, nebo posilovnu. Zkušebna má vlastní WC, není třeba chodit přes celý byt do koupelny, kde je sprchový kout, umyvadlo a další toaleta. Vedle koupelny se po schodech dostanete do horního patra, kde najdete ložnici pro dospělé s vlastní koupelnou. Ta má rohovou masážní vanu a šatnu. Dále zde najdete dětský pokoj a ložnici pro hosty. Dům má k dispozici garáž pro jedno auto, která má dostatek místa i pro kola," dále je uvedeno k inzerátu v souvislosti s prodejem domu Petra Koláře.

Před šestnácti lety byl zastřelen jeden z nejvlivnějších lidí českého podsvětí František Mrázek. Policistům se dodnes vraha najít nepodařilo. Spekuluje se o tom, že se ani nenajde, že existují vlivné síly, které vždy budou bránit, aby střelec byl odhalen. Podle bývalého detektiva Karla Tichého, který Mrázka dlouhodobě vyšetřoval, byl motivem boj o potravinářský podnik Setuza. Redakce ŽivotvČesku.cz získala exkluzivní snímky z doby krátce po osudném výstřelu. O smrti muže, jehož vliv sahal i do státní správy, kontakty měl i s řadou politiků, promluvil investigativní novinář Josef Klíma (70).

S manželkou Zuzanou se rozvedl před deseti lety. V současnosti žije s mladší partnerkou Lenkou Chlupáčovou (32).

Velkou kritiku vyvolala jím nazpívaná píseň, která je hymnou SPD. Stalo se tak v rámci předvolební kampaně. Už tehdy se spekulovalo o tom, že musí být finančně v nouzi, když vzal nabídku od Tomia Okamury.

"Dostal jsem nabídku tuhle píseň nazpívat – a mně se moc líbila. Je o naší krásné zemi, má chytlavou melodii… Nic víc v tom nehledejte. Nějakou dobu ji budu zpívat na předvolebních mítincích, které jsou spojené s tradičním českým jarmarkem, a kdoví; třeba ji jednou uslyšíte i na mých koncertech. A věřte, že vám nebude připadat ani trochu politická. Chytí vás za srdce stejně jako mě," vysvětloval tehdy pro ŽivotvČesku.cz Petr Kolář k hymně SPD.

Ministryně financí Alena Schillerová (57) v sobotu po jednání s prezidentem Milošem Zemane...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu