Vítejte na Slunečné. Takhle vypadá statek, kde se natáčí oblíbený televizní seriál

Statek, kde se natáčí populární seriál
Statek, kde se natáčí populární seriál
Foto: ŽivotvČesku.cz

Pokud patříte k divákům populárního seriálu na mapě byste hledali statek sester Popelkových marně. Musíte zadat jinou lokalitu. Seriál druhé nejsledovanější komerční televize se totiž natáčí v Zápech. Vydali jsme se na místo...

Dovnitř statku, kde se aktuálně nejpopulárnější seriál natáčí, se jen tak nedostanete. Musíte se objednat. "Nikdo tam z majitelů není, jsou na dovolené. Točí se tady v etapách, vždy přijedou auta. Je to aktuálně tady populární místo, ale nikdo to moc ze sousedů neřeší," řekla pro ŽivotvČesku.cz jedna ze sousedek.

Městys Zápy vznikl sloučením tří obcí - Záp, Ostrova a Stránky. A právě ve Stránce stojí populární statek. Nejde o nijak výrazně rozlehlé místo.

Statek leží v klidném prostředí na okraji městyse Zápy, v sousedství Brandýsa n. L. Jde citlivě zrekonstruovanou rozlehlou staročeskou usedlost.

Statek je po dlouhá léta vyhledávaným místem k pořádání svateb, rodinných oslav, firemních akcí, večírků, plesů a tanečních zábav. V bývalé středověké stodole se nachází prostorný sál s barem a výčepem. V jejím sousedství stojí zastřešená pergola s grilem a dva tradiční venkovské domy z konce 18. století.

Herečka Veronika Arichteva (34) prožívá díky mateřství krásné chvíle. Na konci září se sta...