Desítky kil nadváhy jsou pryč. Panečku, hvězda slavného sitcomu Roseanne Barrová se s podzimem pyšní postavou jako tyčka

Profimedia
Herečka a komička Roseanne Barrová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
klara.zankova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 3. 11. 2021

Některé hvězdy zůstávají úzce spjaty s jednou rolí, i když jich za svou kariéru ztvární mnohem více. Roseanne Barrová (69) se proslavila v sitcomu Roseanne, kde si zahrála matku typické americké rodiny. Tehdy ještě byla, podobně jako její seriálový manžel John Goodman (69), dost při těle, což se v průběhu let změnilo. Dnes, na prahu sedmdesátky, by v ní někdo jen těžko hledal tu kdysi kyprou tmavovlásku oplývající ostrým humorem.

Herečka a komička, která pochází se Salt Lake City, si získala pozornost svými vtipnými hláškami a komediálním talentem v divácky úspěšném sitcomu Roseanne – tam si zahrála matku a také manželku vedoucí domácnost rodiny Connerových. Dočkal se celkem deseti sérií a více než 200 epizod, ale i když se připravovala 11. řada, nakonec televizní stanice ABC přípravy ukončila, protože se neztotožňovala s vystupováním hlavní protagonistky a vadilo jim její vyjadřování na sociálních sítích, které mělo rasistický podtext.

Roseanne Barrová se nikdy s ničím příliš »nemazlila«, i když její bryskní humor přišel mnoha lidem už za hranou. "Jakožto lidská bytost jste politováníhodná," reagovala na tweet herečky kolegyně z branže Rita Morenová (89) a doplnila ji řada dalších známých osobnosti, jak informoval americký deník Washington Post.

Od roku 2010 žije představitelka Roseanne na Havaji, byla třikrát vdaná, ale pravou lásku našla až v dlouholetém partnerovi Johnnym Argentovi (72), s nímž udržuje vztah od roku 2003. Je matkou pěti dětí – má dva syny a tři dcery. Dříve byla Roseanne Barrová známá svou kyprou postavou, která pro ni byla charakteristická, ale podobně jako někteří její kolegové z branže se rozhodla pro životní proměnu a dramaticky zhubla.

Už dávno to není baculatá tmavovláska měřící pouhých 163 centimetrů, ale spíše vyhublá dáma, která jen stěží připomíná ženu z televizního sitcomu. Přiznala, že její nejvyšší váha dosáhla téměř 159 kilogramů, a tak využila možnosti tzv. žaludečního gastrického bypassu, který patří mezi velmi efektivní chirurgickou léčbu vysokého stupně obezity, jak uvedl server Hollywoodmask.com. To jí pomohlo ke ztrátě prvních 36 kilogramů, a poté pokračovala úpravou zdravého jídelníčku a další šla dolů. "Začala jsem s novou dietou. Je radikální a revoluční. Méně při ní jíte a naopak se více hýbete. Víte, je to prostě jednoduché. Chci si jen udržovat zdravý životní styl a zbavit se přebytečných kil, abych méně zatěžovala nohy i tělo," řekla Roseanne Barrová, jak cituje web Womenshealthmag.com

Začátek roku 2018 se pro ni stal noční můrou. Pětadvacetiletá Češka Tereza Hlůšková se podle jejího vyjádření vypravila na území Pákistánu kvůli pracovním povinnostem, ale celníci na láhaurském letišti u ní odhalili balíček obsahující skoro devět kilo heroinu. Po více jak třech letech se dočkala osvobozujícího rozsudku a vrací se do rodného Česka. Bývalý elitní policista Robert Šlachta (50), který působil také na protidrogové centrále i u celní správy, promluvil k jejímu případu. "Když se podíváme na styl života těchto dívek, tak to přesně inklinuje k pašování drog. Mluví se o nějakém nezákonném postupu celníků, v kufru měla dvojité dno," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Ve středu 3. listopadu slaví Roseanne Barrová poslední narozeniny před jubilejní sedmdesátkou a užívá si už také roli babičky. Zdá se, že našla v životě rovnováhu a věci, které jí možná trochu ubraly na jejím mnohdy nevhodném vyjadřování a přehnaných soudech.

Krásnou Kateřinu Brožovou (54) zaměstnává kromě hraní na prknech, která znamenají svět, i ...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu