Nejen předražené modely, ale i běžná konfekce za pár korun. Vévodkyně Kate překvapila cenami oblečení v šatníku

Kate, vévodkyně z Cambridge
Kate, vévodkyně z Cambridge
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 13. 1. 2022

Nejen ze strany médií je vévodkyně Kate (40) často přirovnávána k zesnulé princezně Dianě (†36). Těší se velké oblibě, možná i proto, že se snaží chovat jako obyčejná »žena z lidu«. Stejně tak přistupuje i k módě – občas sice obleče astronomicky drahé kousky, jindy zase překvapí modelem z běžné konfekce. Jako členka britské královské rodiny je neustále sledována na každém kroku a snad pokaždé, když oblékne běžně dostupné oblečení, během krátké chvíle zmizí z pultů obchodů.

Manželka prince Williama (39) a matka jejich tří dětí - prince George (8), princezny Charlotte (6) a tříletého prince Louise je národem milovaná ikona, a to nejen díky svému vystupování. Má také cit pro módu a dalo by se očekávat, že její šatník je zaplněn pouze drahými modely předních návrhářů – opak je pravdou. Vévodkyně Kate umí vynést i kousky, které se prodávají běžně v obchodech za normální ceny.

Mezi nejlevnější kousky, které vynesla do společnosti patří určitě kalhoty ze Zary, které ji vyšly asi na 36 liber (v přepočtu zhruba tisíc korun). Při návštěvě University College v Londýně se objevila v kostkovaných midi šatech s volánkem a dlouhými rukávy (také ze Zary). V obchodech se prodávaly za cenu 16 liber (přepočtu necelých 500 korun). Z dostupnějších značek má oblíbené také Marks & Spencer (M&S) nebo Boden.

Na prezentaci projektu The Royal Foundation Center for Early Childhood vynesla o něco dražší model, šlo o nebesky modré šaty vhodné pro formální událost z konfekce britské značky L.K. Bennett. Jejich cena byla přitom 225 liber (v přepočtu tedy asi 6 500 korun) – což je pro šatník manželky prince z královské rodiny stále levný módní kousek.

Jedním z oblíbených návrhářů krásné tmavovlásky zůstává zesnulý Alexander McQueen (†40), jehož módnímu domu je věrná už řadu let. Jedny jeho šaty s květinovým zdobením oblékla hned dvakrát. Jejich cena navíc šplhá do statisícových hodnot – stály totiž 7 304 liber (což je v přepočtu více než 213 000 korun).

"Skutečně vylepšila image britské královské rodiny. Je okouzlující osobností, o kterou se lidé zajímají. Pomohla zajistit další generaci nástupců britského trůnu," řekla pro magazín Harper’s Bazaar Bethan Holtová, módní znalkyně a autorka knihy The Queen: 70 years of Majestic Style, která má vyjít letos v dubnu. Zdůvodnila tak, proč se každý cenově dostupný model, který vévodkyně z Cambridge oblékne, v podstatě okamžitě vyprodá.

V roce 2011 byla celosvětovou událostí svatba prince Williama a Kate (za svobodna Middletonová), kdy nevěsta oblékla šaty z dílny právě Alexandra McQueena, na starost je měla návrhářka Sarah Burtonová. Krajkové rukávy, objemná sukně a vlečka dlouhá bezmála tři metry – její svatební model zůstane nezapomenutelný, stejně jako jeho cena 250 000 liber (v přepočtu přes 7 300 000 korun).

V neděli 9. ledna oslavila vévodkyně Kate jubilejní 40. narozeniny, ale jako by se zázračně vyhýbala stárnutí. Má také svůj recept na to, jak si udržovat štíhlou postavu. "Kate si najde čas na běhání tak často, jak to jen jde, když je v Norfolku. Už má samozřejmě dokonalou postavu, ale pro ni je motivací, aby si udržela zdravou, krásnou a zářivou pleť," sdělil blízký zdroj královské rodiny pro magazín Marie Claire. S opatrností pak konzumuje ovoce, mléčné výrobky spíše omezuje – preferuje tedy například rostlinná mléka jako mandlové nebo rýžové. Po třech dětech tak vypadá naprosto fantasticky a je nepochybně ozdobou britské královské rodiny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.