V noci na neděli začne v Česku meteorologické peklo. Počasí ukáže svou sílu, některé části republiky zasáhne vítr o síle 125 km/h. Hrozí bílá tma

Profimedia
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
rudolf.sindelar@zivotvcesku.cz
Publikováno: 27. 1. 2022

Závěr ledna bude větrný – nejsilnější poryvy větru udeří v noci na neděli a během neděle silou až kolem 125 km/h. "Hranice sněžení se bude během víkendu rychle měnit, na horách se budou tvořit sněhové závěje a hrozí i bílá tma," řekla pro ŽivotvČesku.cz varovně konzultantka počasí Dagmar Honsová.

Během čtvrtečního dne začne v Čechách a na severu Moravy a Slezska zesilovat mírný západní až jihozápadní vítr, odpoledne a večer bude dosahovat v nárazech rychlosti až kolem 55 km/h, na horách 70 až 90 km/h.

"A větrný bude i pátek. Foukat bude čerstvý severozápadní vítr s nárazy o rychlosti mezi 55 až 70 km/h, na horách kolem 90 km/h. Slábnout bude přechodně během večera. V kombinaci s četnými sněhovými přeháňkami se budou od vyšších poloh tvořit sněhové jazyky," zdůraznila pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí.

V sobotu během dne opět začne zesilovat vítr, který bude v nárazech dosahovat rychlosti až 70 km/h, na horách 90 km/h. "V noci na neděli nabere vítr opět na síle. Foukat bude silný severozápadní vítr o rychlosti až 90 km/h, na horách až 125 km/h. Očekávají se tak škody způsobené větrem," dodala odbornice na počasí pro ŽivotvČesku.cz.

Jen málokdo s ohledem na jejich rozdílné povahy věřil, že spolu v partnerském vztahu přežijí rok. To tak může být a nemusí. Více než půlroční vztah Lucie Vondráčkové (41) a Petra Vojnara (45) je podle informací redakce ŽivotvČesku.cz minulostí. Je ale také možné, že budoucnost přinese nové začátky. "Nechci nic v souvislosti s tímto dotazem komentovat," napsal stroze v SMS zprávě moderátor. Oproti tomu zpěvačka byla sdílnější. Lucie Vondráčková pro ŽivotvČesku.cz uvedla, že za měsíc všichni budou moudřejší. Po rozchodu tedy nevylučuje návrat? Zní vám to podivně? Nejen vám.

Jak se chovat za větrného počasí:

  • Neparkovat auta pod stromy nebo dráty elektrického napětí
  • Nechodit do lesů, parků, na hřbitovy, na horské túry
  • Sledovat dopravní situaci
  • Doprovodit děti do škol – počítat s tím, že cesta bude trvat déle
  • Teple se obléci – pocitová teplota bude výrazně snižována silným větrem, deštník vyměnit za pláštěnku
  • Nabít si mobil, počítač – být připraveni na výpadky elektriky, mít po ruce baterku
  • Vynechat práci na zahradě

Ve znamení velkých teplotních výkyvů bude celý nadcházející týden. Zatímco dnes, tedy v po...

  • Upevnit okna, sklidit věci ze zahrady a balkónů

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu